0,00 PLN

Analizator HE / O2 prostym ogranicznikiem przepływu

Kod produktu: D90001

Analizator HE / O2   prostym ogranicznikiem przepływu
5201.25
4600.00 pln
kupuję szt. 
wysyłka: od 3 do 7 dni
  • Analizator HE / O2   prostym ogranicznikiem przepływu
  • Analizator HE / O2   prostym ogranicznikiem przepływu

OPIS PRODUKTU

Analizator He / O2

 

Analizator He / O2 to precyzyjna aparatura do pomiaru stężenia tlenu helu w nurkowych gazach oddechowych. Jest to niezbędne narzędzie dla nurków technicznych używających mieszanek nitroksowych i trimiksowych.

 

Analizator charakteryzuje się dużą dokładnością i niezawodnością dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu pomiaru stężenia helu. Technologia ta działa na zasadzie pomiaru prędkości dźwięku, dzięki czemu nigdy nie jest konieczna wymiana czujnika helowego. Kolejną cechą analizatora Divesoft są inne funkcje i dodatki. Analizatory posiadają wbudowany kalkulator mieszania gazów, można go podłączyć do kompresora w celu obserwacji stężenia tlenu podczas ciągłego napełniania z alarmami ostrzegawczymi (można również podłączyć przekaźnik do automatycznego wyłączania sprężarki po przekroczeniu wartości krytycznych), a za pomocą modułów pomiarowych można mierzyć napięcie elektryczne i rezystancję. Jest to szczególnie przydatne do sprawdzania stanu świateł nurkowych i skuterów, np. Stanu żarówki.

 

Analizator może zidentyfikować inne gazy i mieszanki używane do nurkowania. W przypadku hipoksycznej mieszaniny bez obecności innego gazu obojętnego innego niż azot, ostrzega, aby nie wdychać takiego gazu poprzez tekst „FOUL AIR”. Potrafi również identyfikować argon iw specjalnych ustawieniach mierzyć jego czystość (obecność powietrza).