0,00 PLN

Automat oddechowy B2

Kod produktu: 03-0027-7P

Automat oddechowy B2
3795.00
3250.00 pln
kupuję szt. 
wysyłka: od 3 do 7 dni

OPIS PRODUKTU

B2 zaprojektowany jako najbardziej komfortowy drugi stopień na świecie, B2 jest następcą znanego automatu Atomic B1. B1 otrzymał więcej pochwał i przychylnych opinii w prasie branżowej oraz niezależnych testach niż jakikolwiek inny automat w historii nurkowania (zarówno za działanie jak i funkcjonalność). B2 prezentuje identyczny design oraz działanie jak T2x, największą różnicą jest zastosowanie tytanu. B2 to jedyny na rynku drugi stopień w całości wykonany z tytanu oraz pierwszy stopień z chromowanego mosiądzu oraz stali nierdzewnej typu 316. Waga drugiego stopnia jest tak niewielka, że podczas użytkowania prawie się go nie czuje.

Wysoki standard oddychania: duży wydatek (zminimalizowany wysiłek przy oddychaniu na głębokości oraz duża ilość dostarczanego czynnika oddechowego) pozwala na naturalne i komfortowe oddychanie.

Nitrox: automat jest fabrycznie przystosowany do użycia z nitroxem o zawartości do 40% tlenu.

Tytanowa konstrukcja drugiego stopnia: jedyny na rynku drugi stopień w całości wykonany z tytanu co zapobiega korozji oraz przeciążeniu szczęki (mała waga).

Komfortowy podwójny silikonowy ustnik: z niezwykle miękkiej i elastycznej gumy silikonowej (odpornej na przegryzienie).

Jedyny tłokowy pierwszy stopień kompletnie odizolowany od wody zwiększa to odporność na zamarzanie i zabezpiecza przed zanieczyszczeniami.

Wygląd pierwszego stopnia: kompaktowy pierwszy stopnień posiada niskociśnieniowy zawór 5-portowy i wyjatkowy tłok "Jet Seat". Wyjątkowo wydajny system oddychania: łatwość wdychania nawet na dużych głębokościach i odpowiednie tempo oddychania z naturalną i komfortową dostawą mieszanki oddechowej.

Comfort Swivel jedyny taki drugi stopień (obrotowy wąż) - umożliwiający stosowanie bez względu na położenie puszki. Głowica umożliwia dostosowanie się automatu do najmniejszego ruchu - w celu zwiększenia komfortu oddychania. Wykonany z polerowanej stali nierdzewnej Typu 316.

B2, ST1 (stal nierdzewna), Z2x (chromowany mosiądz) oraz w T2x (tytan). Wygodny wąż "obrotowy"może być również dodany do każdego drugiego stopnia firmy Atomic, w celu zapewnienia swobodnego poruszania wężem w 30-stopniowym zakresie ruchów, co eliminuje konieczność ciągnięcia lub przywiązywania węża. (Patent nr 7,188,869).

Automatyczne sterowanie przepływem (AFC): Po prostu ciesz się nurkowaniem. Bez zbędnych pokręteł i przycisków - regulator automatycznie dostraja się podczas nurkowania. Jest to pierwszy i jedyny regulator reagujący na głębokość dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego, która automatycznie równoważy wydajność i stabilność (Pat. # 5678541) jego działania. Komputerowo zaprojektowany płat wewnątrz ustnika zmienia pozycję w zależności od głębokości aby zapewnić ciągłe, naturalne i bez wysiłkowe oddychanie na wszystkich głębokościach.

Tytanowy korpus zaworu (tylko T2x, ST1, B2):

Zapewnia zawsze najlepsze działanie, ponieważ kluczowe ruchome powierzchnie wewnętrzne nigdy nie zardzewieją, ani nie ulegną korozji.

Powierzchnie o niskich właściwościach ciernych:

Zapewniają swobodne i łatwe oddychanie nawet po wykonaniu milionów cykli dzięki wzmacnianej wkładce polimerowej wykonanej z Kevlar-u™ , zainstalowanej w punkcie przegubowym dźwigni.

Tytanowa dźwignia:

Zapewnia absolutne bezpieczeństwo i niezawodność. Ta część jest kluczowym mechanicznym połączeniem z dopływem powietrza. Zbudowane z opatentowanego lotniczego stopu tytanu, dźwignia jest odporna na ścieranie, zmęczenie materiałowe oraz korozję.

Wyważony system grzybkowy:

Aerodynamiczny pneumatycznie wyważony zatrzask grzybkowy zapewnia zwiększony przepływ powietrza i łatwość w oddychaniu, oznacza to że niezależnie od ciśnienia w butli nurek otrzyma taka sama ilość powietrza podczas nurkowania.

Eliptyczny zawór wylotowy:

Znacznie zmniejsza wysiłek przy wydechu na głębokości. Nad wymiarowy, wysoko-przepływowy zawór oraz kształt membrany wewnątrz II stopnia automatu ułatwia każdy wydech.

Automatyczne sterowanie przepływem (AFC):

Po prostu ciesz się nurkowaniem. Bez zbędnych pokręteł i przycisków - automat automatycznie dostraja się podczas nurkowania. Jest to pierwszy i jedyny automat reagujący się na głębokość dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego, która automatycznie równoważy wydajność i stabilność jego działania. Komputerowo zaprojektowany płat wewnątrz ustnika zmienia pozycję w zależności od głębokości aby zapewnić ciągłe, naturalne i bez wysiłkowe oddychanie na wszystkich głębokościach,

Kryza chroniąca gniazdo:

Nowa konstrukcja kryzy znacznie przedłuża żywotność gumowego gniazda. Zużycie gniazda jest podstawową przyczyną nieszczelności regulatora i obniżenia jego wydajności w trakcie eksploatacji. Pierwsza i jedyna regulowana dynamiczna kryza uszczelniająca (patent nr 5803073) jest uruchamiana ciśnieniowo i ma styczność z gumowym gniazdem tylko wtedy, gdy automat jest używany. Kryza ta jest wykonana z tytanu odpornego na korozję lub w przypadku M1, ze stali nierdzewnej.